Zalety instalacji fotowoltaicznych

ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZYCH:


 

 

 

słońce

OGÓLNODOSTĘPNOŚĆ SUROWCA

 

 Ze względu na ogólnodostępność Słońca nie są wymagane specjalne warunki lokalizacyjne dla inwestycji . W Polsce różnice między najmocniej i najsłabiej doświetlanymi obszarami są niewielkie

 

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚĆ PRODUKOWANIA DARMOWEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA WŁASNE POTRZEBY

 

energia ze słońca

 

Produkcja energii poprzez instalację fotowoltaiczną nie wymaga surowców. Do produkcji energii wystarczy jedynie słońce jako niewyczerpalne jej źródło i technologia półprzewodnikowa, dzięki której można dokonać konwersji tej energii na energię  elektryczną. Ponadto, większość fotoogniw są wykonane z krzemu, a krzem jest materiałem nietoksycznym i powszechnym.

 

 

 

 

SZYBKI ZWROT KOSZTÓW INWESTYCJI WYNIKAJĄCY Z OGRANICZENIA WYSOKOŚCI RACHUNKÓW ZA PRĄD ORAZ ZYSKÓW ZE SPRZEDAŻY ENERGII


zysk z fotowoltaiki

 

Wytwarzając energię elektryczną na własne potrzeby możemy znacząco obniżyć rachunki za prąd. Dodatkowe korzyści finansowe możemy uzyskać sprzedając nadwyżki wyprodukowanej energii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INSTALACJE NIE WYMAGAJĄ OBSŁUGI I KONSERWACJI

 

Instmocowaniealacje fotowoltaiczne, dzięki braku elementów ruchomych, wykorzystaniu półprzewodników nie wymagają obsługi, serwisowania czy konserwacji, a zastosowane w nich zabezpieczenia gwarantują bezpieczną i bezobsługową pracę przez długie lata.

 

 

 

 

 

 

 

EKONOMICZNOŚĆ I TRWAŁOŚĆ INSTALACJI - DŁUGI OKRES EKSPLOATACJI

 

Panele fotowoltaiczne to zakup na długie lata. Dlatego ważne jest, aby służyły nam jak najdłużej. Panele odporne są zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne nie wymagają remontów i napraw.


odporność   tuv sud    tuv nord     ce

 

 

 

 

 

ENERGIA WYTWARZANA PRZEZ INSTALACJE JEST W 100% EKONOMICZNA, NIE EMITUJE CO2, PRZEZ CO INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO OCHRONY ŚRODOWISKA  zielony dom

 

Panele fotowoltaiczne to systemy zero-emisyjne, co oznacza, że produkując energię nie emitują szkodliwych związków, gazów cieplarnianych, ani dwutlenku węgla. Instalacje fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska.

 

 

 

 

 

 

 

Ceny modułów fotowoltaicznych znacząco maleją, przy jednoczesnym szybkim postępie technologicznym, tak więc instalacje fotowoltaiczne to bardzo obiecująca inwestycja na przyszłość.

  •  Strona główna  •  O nas i Realizacje  •  Wentylacja i Klimatyzacja  •  Chłodnictwo  •  Produkty  •  Fotowoltaika  •  Kontakt